Oficerowie wymienieni w rozkazie nr 1109
Bolesław Jeleń - major, dowódca 29 ZPP, oficer wymieniony w rozkazie nr 1109, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, żołnierz Batalion im. Adama Mickiewicza - jeden z batalionów wolontariuszy, wchodził w skład XIII Brygady Międzynarodowej im. Jarosława Dąbrowskiego.
Jan Gerhard - (właściwe nazwisko Wiktor Lew Bardach), major, dowódca 29 ZPP, oficer wymieniony w rozkazie nr 1109, we wrześniu 1939 r. przedostał się do Francji, gdzie wstąpił do armii polskiej. W trakcie kampanii francuskiej dostał się do niewoli, skąd w 1941 r. wydostał się podstępem jako Francuz. W 1942 r. związał się we Francji z komunistycznym podziemiem, aktywnie uczestnicząc w działalności zbrojnej. To właśnie wtedy zaczął używać przybranego nazwiska Jan Gerhard. Dowódca FTP-MOI na region departamentów Nord i Pas-de-Calais od 1943r.W styczniu 1945 r. znalazł się w szeregach Zgrupowania Piechoty Polskiej przy I Armii Francuskiej. W jej szeregach wrócił jesienią 1945 r. do Polski.
Bolesław Maślankiewicz - major, dowódca 19 ZPP, oficer wymieniony w rozkazie nr 1109, uczestnik wojny domowej w Hiszpanii, żołnierz brygad międzynarodowych, walczący w brygadzie im. Ernesta Thalmana,
Inni żołnierze ruchu oporu w Belgii i Francji i 19 i 29 ZPP
Stanisław Stemplewski - ps. Fred, przewodniczący trójki krajowej ZMP Grunwald, tworzył podziemną strukturę organizacji, m.in. w gęsto zaludnionych departamentach północnej Francji inicjował organizowanie oddziałów Polskiej Milicji Patriotycznej.
Michalina Halina Małek - ps. Jacqueline, wiceprzewodnicząca ZMP Grunwald, organizowała koła związku docierając do grup bojowych i polskich oddziałów leśnych rozlokowanych w południowej Francji, łączniczka FFI w strefie południowej od 1941r.
Jan Zakrzewski - wiceprzewodniczący ZMP Grunwald, zrezygnował z funkcji na skutek ran odniesionych w potyczce z okupantem hitlerowskim
Bolesław Chorąży, wiceprzewodniczący ZMP Grunwald po Janie Zakrzewskim.
Kazimierz Gerhard - profesor, uczestnik walk w Alpach, na płaskowyżu Vercors w grupie FTP-MOI (Wolni Strzelcy i Partyzanci Emigracyjnej Siły Roboczej) z La Mure spod Grenoble od 9 czerwca do 5 sierpnia 1944r., schwytany i rozstrzelany przez Niemców.
Jan Harwas - profesor, uczestnik walk w Alpach, na płaskowyżu Vercors w grupie FTP-MOI (Wolni Strzelcy i Partyzanci Emigracyjnej Siły Roboczej) z La Mure spod Grenoble od 9 czerwca do 5 sierpnia 1944r., schwytany i rozstrzelany przez Niemców.
Roman Piotrowski - ps. Maurice, kapitan, dowódca polskiej kompanii FTP-MOI w czasie nieudanej próby zdobycia miasta Carmaux na przełomie lipca 1944r.
Franciszek Żmuda - dowódca batalionu im.Tadeusza Kościuszki, poległy w boju z jednostkami dywizji SS „Das Reich” pod La Versanne w dniu 20 lipca 1944r.
Teodor Łopuszański - żołnierz batalionu im.Tadeusza Kościuszki, poległy w boju z jednostkami dywizji SS „Das Reich” pod La Versanne w dniu 20 lipca 1944r.
Teresa Ziółkowska - łączniczka w batalionie im.Tadeusza Kościuszki, poległa w boju z jednostkami dywizji SS „Das Reich” pod La Versanne w dniu 20 lipca 1944r.
Stanisław Kubacki - rozstrzelany w procesie grupy Monouchianowa w lutym 1944, polski batalion jego imienia brał udział w powstaniu paryskim (1-24 sierpień 1944r).
Władysław Kudła - ps. Wacek, członek kierownictwa FFI w północnej Francji od drugiej połowy roku 1944.
Szczepan Marcinkowski - ps. Remi, członek kierownictwa FFI w północnej Francji w od drugiej połowy roku 1944.
Eugenia Łozińska - członek kierownictwa FFI w północnej Francji od początku roku 1944.
Jan Skowron - dowódca grupy bojowej FFI, która współdziałając z grupą z Saint-le-Noble 31 sierpnia 1944r., likwidując obsadę niemiecką, uratowała przed wysadzeniem miejscową elektrownię.
Julian Andrzejewski - członek kierownictwa FFI w południowej Francji w drugiej połowie roku 1944.
Roman Kornecki - członek kierownictwa FFI w południowej Francji w drugiej połowie roku 1944.
Jan Iliaszewicz - członek kierownictwa FFI w południowej Francji w drugiej połowie roku 1944.
Jan Kaczmarek - porucznik, dowódca polskiego oddziału FFI, batalionu im. Walerego Wróblewskiego, brał udział w walkach wyzwoleńczych Masywu Ccentralnego, w sierpniu 1944r. Jego batalion wyzwolił m.in. miasta Commentry i Montluçon.
Paweł Balicki - dowódca batalionu im. Bartosza Głowackiego. Jego batalion wyzwolił miasta Arles i Les Vans, we współdziałaniu z miejscowymi oddziałami FFI walczył o wyzwolenie miasta Nimes.
Roman Piotrowski - ps. Maurice, kapitan, dowódca kompanii Batalionu im. Bartosza Głowackiego, zginął w boju pod Jouqueviel, osłaniając odwrót swojej kompanii przed przeważającymi siłami wroga.
Bolesław Tejchman - dowódca kompanii batalionu im. Bartosza Głowackiego, jego kompania wyzwoliła 16 sierpnia miasta Albi i Carmaux.
Ignacy Krakus - ps. Romans, major, dowódca kompanii im. Jarosława Dąbrowskiego. Jego kompania brała udział w walkach o wyzwolenie Lyonu rozpoczętych 25 sierpnia 1944r, 2 września kompania opanowała węzeł kolejowy w Mácon.
Mieczysław Bargiel - major, dowódca batalionu im. Adama Mickiewicza. Jego batalion m.in. stoczył ciężkie walki o opanowanie ważnego węzła kolejowego i bronił swych pozycji do czasu nadejścia wojsk alianckich.
Edward Gierek - działacze komunistycznego i lewicowego polskiego nurtu w belgijskim ruchu oporu na terenie górniczej Limburgii w latach 1940 –1944. Jego m.in. zasługą było zjednoczenie polskich i belgijskich grup partyzanckich na terenie Limburgii w jednostkę pod nazwą „Witte Brigade”.
Tadeusz KACZAN - ur. 27.01.1928r. w Montceau-les-Mines (Francja).
W wieku 15 lat będąc jeszcze uczniem technikum, w latach od sierpnia 1943r. do września 1944r. brał udział we Francuskim Ruchu Oporu „Résistance”
Po zakończeniu II wojny światowej – w 1947r. przybył do Polski. Był absolwentem Politechniki w Gliwicach i Politechniki w Warszawie.
Jako członek Stowarzyszenia „Ren i Dunaj” brał aktywny udział w jego pracach. W 1998r. po uzyskaniu zgody władz Warszawy na budowę Kwatery Kombatanckiej byłych żołnierzy 1-szej Armii Francuskiej został Przewodniczącym Komisji Budowy Kwatery Kombatanckiej z symbolicznym grobem dowódcy 1 Armii Francuskiej, marszałka Francji Jean de Lattre de Tassigny – pomnika polsko-francuskiej przyjaźni i braterstwa broni.
Kwatera Kombatancka znajduje się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, sektor A-43.
Od lipca 2005r. do stycznia 2009r. Tadeusz Kaczan był pierwszym nominowanym Delegatem Generalnym Le Souvenir Français w Polsce.
Zmarł 22 marca 2009r.